MS209-30F-NS
MS209-30F-NS
Part Number: MS209-30F-NS
Product Classification: RF Shields
Manufacturer: Masach Tech Ltd.
Description: 20.9 X 14 X 2.2MM RF FRAME
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ventilation -
  • Length - Overall 0.823" (20.90mm)
  • Type Frame
  • Height - Overall 0.087" (2.20mm)
  • Width - Overall 0.551" (14.00mm)