MS199-20S-NS
MS199-20S-NS
Part Number: MS199-20S-NS
Product Classification: RF Shields
Manufacturer: Masach Tech Ltd.
Description: 19.9 X 17.9 X 2.3MM RF SHIELD
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ventilation Non-Vented
  • Length - Overall 0.783" (19.90mm)
  • Type Shield, 1-Piece
  • Height - Overall 0.091" (2.30mm)
  • Width - Overall 0.705" (17.90mm)