MS148-20S-NS
MS148-20S-NS
Part Number: MS148-20S-NS
Product Classification: RF Shields
Manufacturer: Masach Tech Ltd.
Description: 14.8 X 14.8 X 2MM RF SHIELD
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ventilation Non-Vented
  • Length - Overall 0.583" (14.80mm)
  • Type Shield, 1-Piece
  • Height - Overall 0.079" (2.00mm)
  • Width - Overall 0.583" (14.80mm)