MRSS16-6-6-A
MRSS16-6-6-A
Part Number: MRSS16-6-6-A
Product Classification: Structural, Motion Hardware
Manufacturer: Reliance Precision Limited
Description: 6 MMX6 MM SLIT COUPLING
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Type Slit Coupling
  • Specifications 0.630" (16.00mm) Outer Diameter x 0.778" (19.75mm) Length