MRSC25-8-5-A
MRSC25-8-5-A
Part Number: MRSC25-8-5-A
Product Classification: Structural, Motion Hardware
Manufacturer: Reliance Precision Limited
Description: 8 MMX5 MM SLIT COUPLING
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Type Slit Coupling
  • Specifications 0.984" (25.00mm) Outer Diameter x 1.016" (25.80mm) Length