MP5HFVNUE-30000-2
MP5HFVNUE-30000-2
Part Number: MP5HFVNUE-30000-2
Manufacturer: Delkin Devices, Inc.
Description: SSD 512GB M.2 TLC NVME PCIE 3.3V
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Weight -
  • Current - Max -
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Memory Size 512GB
  • Form Factor M.2 Module
  • Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
  • Speed - Write 2GB/s
  • Speed - Read 3.7GB/s
  • Type NVMe PCIe Gen 4
  • Size / Dimension 30.00mm x 22.00mm x 2.15mm