MMP760200-75-C2-1
MMP760200-75-C2-1
Part Number: MMP760200-75-C2-1
Product Classification: Motor Driver Boards, Modules
Manufacturer: EZmotion
Description: MOTOR DRIVER MODULE
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Operating Temperature 0°C ~ 70°C
  • For Use With/Related Products -
  • Weight -
  • Voltage - Load -
  • Type Board
  • Number of Motors 1
  • Current - Output 7A
  • Motor Type Servo
  • Control / Drive Type Servo DC
  • Wattage - Load 200 W
  • Voltage - Supply 12 ~ 75VDC