ML-A25-UVQ-700T
ML-A25-UVQ-700T
Part Number: ML-A25-UVQ-700T
Product Classification: LED Drivers
Manufacturer: Mag-LED Solutions
Description: LED SUPPLY CC AC/DC 18-36V 700MA
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Efficiency 80%
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Number of Outputs 1
  • Programmable Not Verified
  • Termination Style Wire Leads
  • Approval Agency cULus
  • Operating Temperature -30°C ~ 60°C
  • Voltage - Isolation 2 kV
  • Weight 0.419 lb (190.06 g)
  • Current - Output (Max) 700mA
  • Power (Watts) 25 W
  • Dimming Analog
  • Features OCP, OVP, SCP
  • Type Constant Current
  • Topology AC DC Converter
  • Voltage - Output 18 ~ 36V
  • Ratings IP20
  • Voltage - Input (Min) 120VAC
  • Voltage - Input (Max) 277VAC
  • Size / Dimension 3.15" L x 3.07" W x 1.00" H (80.0mm x 78.0mm x 25.4mm)