ML-A150-UVQ-24V
ML-A150-UVQ-24V
Part Number: ML-A150-UVQ-24V
Product Classification: LED Drivers
Manufacturer: Mag-LED Solutions
Description: LED SUPPLY CV AC/DC 24V 6.25A
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Number of Outputs 1
  • Programmable Not Verified
  • Termination Style Wire Leads
  • Approval Agency cULus
  • Operating Temperature -30°C ~ 60°C
  • Voltage - Output 24V
  • Weight 2.3 lbs (1 kg)
  • Voltage - Isolation 2 kV
  • Dimming -
  • Efficiency 88%
  • Current - Output (Max) 6.25A
  • Power (Watts) 150 W
  • Ratings IP66
  • Topology AC DC Converter
  • Type Constant Current, Voltage
  • Voltage - Input (Min) 120VAC
  • Voltage - Input (Max) 277VAC
  • Features OCP, OTP, SCP
  • Size / Dimension 8.94" L x 2.68" W x 1.52" H (227.1mm x 68.1mm x 38.6mm)