MC70-1F-UNNSL
MC70-1F-UNNSL
Part Number: MC70-1F-UNNSL
Product Classification: Ballasts, Inverters
Manufacturer: Hatch Lighting
Description: 70W UNIV MICRO SLIM ELEC BLST. W
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Type CCFL and UV Lamps
  • Voltage - Input 120 ~ 277V
  • Output 305V
  • Size / Dimension 4.70" L x 1.70" W x 1.21" H (119.4mm x 43.2mm x 30.7mm)