MBH31001-6LF/2.0
MBH31001-6LF/2.0
Part Number: MBH31001-6LF/2.0
Product Classification: Heat Sinks
Manufacturer: Malico Inc.
Description: 30.6X30.6X6.3MM
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Material Finish Black Anodized
  • Type Top Mount
  • Shape Square, Fins
  • Material Aluminum Alloy
  • Attachment Method Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
  • Package Cooled BGA
  • Length 1.220" (31.00mm)
  • Fin Height 0.157" (4.00mm)
  • Width 1.220" (31.00mm)