LSA28-S1M2-S48
LSA28-S1M2-S48
Part Number: LSA28-S1M2-S48
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: ConductRF
Description: COAX CABLE MCX TO SMA 4'
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Frequency - Max 6 GHz
  • 1st Connector Mounting Feature -
  • 2nd Connector Mounting Feature -
  • Overall Impedance 50 Ohms
  • 1st Contact Gender Male
  • 2nd Contact Gender Male
  • Cable Impedance 50 Ohms
  • Length 48.0" (1.2m) 4.0'
  • Connector Impedance 50 Ohms
  • 1st Connector MCX Plug, Right Angle
  • 2nd Connector SMA Plug
  • Cable Type 0.085" Flexible Cable