LSA28-S12M-S36
LSA28-S12M-S36
Part Number: LSA28-S12M-S36
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: ConductRF
Description: COAX CBL MMCX TO SMA 36"
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Color Blue
  • Ingress Protection -
  • Features Shielded
  • 1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • Frequency - Max 6 GHz
  • 1st Connector Mounting Feature -
  • 2nd Connector Mounting Feature -
  • Overall Impedance 50 Ohms
  • 1st Contact Gender Male
  • Length 36.00" (914.40mm)
  • 2nd Contact Gender Male
  • Cable Impedance 50 Ohms
  • Connector Impedance 50 Ohms
  • 2nd Connector SMA Plug
  • 1st Connector MMCX Plug, Right Angle
  • Cable Type 0.085" Flexible Cable