LS-2019-10"X10"-5PK
LS-2019-10"X10"-5PK
Part Number: LS-2019-10"X10"-5PK
Product Classification: Foam
Manufacturer: Aearo Technologies LLC, a 3M company
Description: POLYURETHANE 10"X10"X.19" 5PK
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Color Black
  • Material Polyurethane
  • Thickness 0.190" (4.83mm)
  • Material Flammability Rating UL94 HBF
  • Size / Dimension 10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm)