LQ231U1LW32
LQ231U1LW32
Part Number: LQ231U1LW32
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Sharp Microelectronics
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 23.1"
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Obsolete
  • Dot Size -
  • Background Color -
  • Display Type TFT - Color
  • Touchscreen -
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Interface LVDS
  • Backlight LED
  • Display Mode -
  • Dot Pitch 0.29mm W x 0.29mm H
  • Diagonal Screen Size 23.1" (586.74mm)
  • Viewing Area 470.40mm W x 352.80mm H