LQ043T1DG38
LQ043T1DG38
Part Number: LQ043T1DG38
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Sharp Microelectronics
Description: GRAPHIC DISPLAY - RGB 4.3"
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Obsolete
  • Dot Size -
  • Interface -
  • Background Color -
  • Display Type -
  • Touchscreen -
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED
  • Display Mode -
  • Dot Pitch -
  • Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm)
  • Viewing Area 95.04mm W x 53.86mm H