LNA100012000A-1
LNA100012000A-1
Part Number: LNA100012000A-1
Product Classification: RF Amplifiers
Manufacturer: LiConn, Inc.
Description: 1.0 ~ 12.0 GHz Low Noise Amplifi
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Voltage - Supply 5V
  • Mounting Type Connector Mount
  • P1dB 17dBm
  • Gain 13dB
  • Frequency 1GHz ~ 12GHz