LM3S6730-IBZ50-A2
LM3S6730-IBZ50-A2
Part Number: LM3S6730-IBZ50-A2
Product Classification: Microcontrollers
Manufacturer: Luminary Micro
Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA
  • Part Status Obsolete
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
  • EEPROM Size -
  • Data Converters -
  • Program Memory Type FLASH
  • Speed 50MHz
  • Number of I/O 46
  • Program Memory Size 128KB (128K x 8)
  • Core Size 32-Bit
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.25V ~ 2.75V