LM-1530-1570-080
LM-1530-1570-080
Part Number: LM-1530-1570-080
Product Classification: Laser Diodes, Modules
Manufacturer: G&H Photonics
Description: HIGH POWER DFB LASERS OVERSTOCK
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Current Rating (Amps) 500mA
  • Wavelength 1550nm
  • Voltage - Input 3V
  • Power (Watts) 80mW