LD25W-40-C0620-RD
LD25W-40-C0620-RD
Part Number: LD25W-40-C0620-RD
Product Classification: LED Drivers
Manufacturer: EPtronics, Inc.
Description: 20~40V@620mA, 0~10V Dim to 0%
  • Termination Style Wire Leads
  • Operating Temperature -40°C ~ 60°C
  • Efficiency 84%
  • Power (Watts) 25 W
  • Ratings IP66
  • Topology AC DC Converter
  • Voltage - Input (Min) 100VAC
  • Current - Output (Max) 620mA
  • Voltage - Input (Max) 305VAC
  • Approval Agency CE, cURus, FCC
  • Voltage - Output 20 ~ 40V
  • Voltage - Isolation 2500 V
  • Dimming 0-10V
  • Standard Number C22.2, UL 8750
  • Size / Dimension 3.09" L x 3.07" W x 0.99" H (78.5mm x 78.0mm x 25.1mm)