LD200W-57-C3500-PRD
LD200W-57-C3500-PRD
Part Number: LD200W-57-C3500-PRD
Product Classification: LED Drivers
Manufacturer: EPtronics, Inc.
Description: 19~57V@3500mA, 0~10V Dim to 5%
  • Termination Style Wire Leads
  • Current - Output (Max) 3.5A
  • Operating Temperature -40°C ~ 60°C
  • Efficiency 90%
  • Ratings IP66
  • Power (Watts) 200 W
  • Topology AC DC Converter
  • Voltage - Input (Min) 100VAC
  • Voltage - Input (Max) 305VAC
  • Approval Agency CE, cURus, FCC
  • Voltage - Output 19 ~ 57V
  • Voltage - Isolation 2500 V
  • Dimming 0-10V
  • Standard Number C22.2, UL 8750
  • Size / Dimension 9.24" L x 2.33" W x 1.47" H (234.7mm x 59.2mm x 37.3mm)