LD-100E-M22
LD-100E-M22
Part Number: LD-100E-M22
Product Classification: Distance Measuring
Manufacturer: Delta Electronics/Industrial Automation
Description: LASER DISPLACEMENT, RANGE 100MM
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Voltage - Supply 12V ~ 24V
  • Operating Temperature -10°C ~ 50°C
  • Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance -
  • Voltage - Output (Typ) @ Distance -
  • Output Type Analog, Push-Pull
  • Sensing Distance 1.38" (3.5cm)