L000848-10
L000848-10
Part Number: L000848-10
Product Classification: RF Antennas
Manufacturer: TE Connectivity Linx
Description: FPC ANT, HDP, 200MM, MHF4L, 617-
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Grade -
  • Qualification -
  • Ingress Protection -
  • Mounting Type Adhesive
  • Power - Max 10 W
  • Return Loss -
  • VSWR 2.7
  • Frequency Group Wide Band
  • Antenna Type Flat Patch
  • RF Family/Standard Cellular
  • Number of Bands 7
  • Features Cable - 200mm
  • Height (Max) 0.006" (0.15mm)
  • Termination MHF4L
  • Applications 5G, LTE
  • Frequency (Center/Band) 755.5MHz, 1.955GHz, 2.332GHz, 2.593GHz, 3.55GHz, 4GHz, 4.7GHz
  • Frequency Range 617MHz ~ 894MHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.305GHz ~ 2.36GHz, 2.496GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 3.8GHz ~ 4.2GHz, 4.4GHz ~ 5GHz