KDHM-A-5S200P-V
KDHM-A-5S200P-V
Part Number: KDHM-A-5S200P-V
Product Classification: DC DC Converters
Manufacturer: Ampere Forge LLC
Description: DC DC CONVERTER 200V 250MW
  • Control Features -
  • Operating Temperature -20°C ~ 65°C
  • Efficiency -
  • Voltage - Input (Min) 4.5V
  • Current - Output (Max) 1mA
  • Features Adjustable Output
  • Voltage - Input (Max) 7V
  • Package / Case 6-DIP Module
  • Power (Watts) 200 mW
  • Standard Number -
  • Type High Voltage - Non-Isolated Module
  • Size / Dimension 0.47" L x 0.47" W x 0.47" H (12.0mm x 12.0mm x 12.0mm)
  • Voltage - Output 1 0 ~ 200V