KDHM-A-12S100P-V
KDHM-A-12S100P-V
Part Number: KDHM-A-12S100P-V
Product Classification: DC DC Converters
Manufacturer: Ampere Forge LLC
Description: DC DC CONVERTER 100V 250MW
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Applications ITE (Commercial)
  • Number of Outputs 1
  • Voltage - Output 2 -
  • Voltage - Output 3 -
  • Voltage - Output 4 -
  • Approval Agency -
  • Supplier Device Package -
  • Grade -
  • Qualification -
  • Control Features -
  • Operating Temperature -20°C ~ 65°C
  • Efficiency -
  • Voltage - Input (Max) 16V
  • Features Adjustable Output
  • Package / Case 6-DIP Module
  • Voltage - Input (Min) 11V
  • Current - Output (Max) 2mA
  • Power (Watts) 200 mW
  • Standard Number -
  • Type High Voltage - Non-Isolated Module
  • Voltage - Output 1 0 ~ 100V
  • Size / Dimension 0.47" L x 0.47" W x 0.47" H (12.0mm x 12.0mm x 12.0mm)