JG13-0.25HPX
JG13-0.25HPX
Part Number: JG13-0.25HPX
Product Classification: Tips, Nozzles
Manufacturer: Jensen Global Inc.
Description: 50PC 13G 0.25" HP SERIES TIP ID
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Color Red
  • Type Dispenser Needle, Tip
  • Tip Type Straight
  • Number of Pieces 50
  • Gauge 13
  • Outer Diameter 0.100" (2.54mm)
  • Inner Diameter 0.070" (1.78mm)