JG-100X2.5UV
JG-100X2.5UV
Part Number: JG-100X2.5UV
Product Classification: Cable Ties and Zip Ties
Manufacturer: JiGO
Description: CBL TIE LOCKING BLACK 18LB 3.94"
Packaging: Bulk
  • Part Status Active
  • Color Black
  • Tensile Strength 18 lbs (8.16 kg)
  • Length - Approximate 4"
  • Width 0.098" (2.50mm)
  • Bundle Diameter 0.86" (22.00mm)
  • Length - Actual 0.328' (100.00mm, 3.94")