ISEDR-120-24
ISEDR-120-24
Part Number: ISEDR-120-24
Product Classification: Industrial, DIN Rail Power Supplies
Manufacturer: Industrial Shields
Description: DIN RAIL POWER SUPPLY, AC-DC, 12
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Voltage - Output 6 -
  • Number of Outputs 1
  • Voltage - Output 2 -
  • Voltage - Output 3 -
  • Voltage - Output 4 -
  • Operating Temperature -
  • Applications -
  • Minimum Load Required -
  • Approval Agency CE
  • Size / Dimension -
  • Voltage - Output 1 24V
  • Efficiency -
  • Current - Output (Max) 5A
  • Power (Watts) 120W
  • Voltage - Output 5 -
  • Input Type AC
  • Standard Number -
  • DC Voltage - Input (Min) -
  • DC Voltage - Input (Max) -
  • AC Voltage - Input 100 ~ 120 VAC