ISB-425-A-802
ISB-425-A-802
Part Number: ISB-425-A-802
  • Number of Channels 1
  • Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
  • Part Status Active
  • Package / Case Nonstandard
  • Operating Temperature -40°C ~ 105°C
  • For Measuring AC/DC
  • Frequency DC ~ 200kHz
  • Linearity ±0.1%
  • Accuracy ±0.6%
  • Current - Supply (Max) 14mA
  • Mounting Type Busbar (Clamp-on)
  • Supplier Device Package Lead Wire
  • Current - Sensing 425A
  • Sensitivity 4.706mV/A