IR3-N10C2H
IR3-N10C2H
Part Number: IR3-N10C2H
Product Classification: Power Line Filter Modules
Manufacturer: DIT
Description: LINE FLTR 250VAC/VDC 10A PANEL
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Panel Mount
  • Operating Temperature -25°C ~ 85°C
  • Filter Type Single Phase
  • Configuration Single Stage
  • Voltage - Rated AC 250V
  • Current 10 A
  • Termination Style IEC 320-C14, Quick Connect
  • Inductance -
  • Applications Medical
  • Voltage - Rated DC 250V
  • Frequency - Operating 50 ~ 60Hz