IMSA-9637S-45Y801-
IMSA-9637S-45Y801-
Part Number: IMSA-9637S-45Y801-
Manufacturer: IRISO USA Inc.
Description: CONN FFC BOTTOM 45POS 0.5MM R/A
  • Contact Finish Gold
  • Material Flammability Rating UL94 V-0
  • Contact Material Phosphor Bronze
  • Operating Temperature -40°C ~ 105°C
  • Connector/Contact Type Contacts, Bottom
  • Mounting Type Surface Mount, Right Angle
  • Number of Positions 45
  • Flat Flex Type FFC, FPC
  • Voltage Rating 50V
  • Pitch 0.020" (0.50mm)