ILUM-DE-1K277
ILUM-DE-1K277
Part Number: ILUM-DE-1K277
Product Classification: Lamp Replacements
Manufacturer: EM4, LLC
Description: HPS 1000W DE GROW LIGHT 277V
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Color -
  • Configuration Single
  • Millicandela Rating -
  • Wavelength -
  • Applications General Purpose Lighting
  • Can Replace Lamps General Purpose Lamps
  • Size / Dimension 24" L x 10" W x 10" H (609mm x 249mm x 249mm)
  • Base Type K12 x 30s
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ) 277V