IL-RMDE1K-120
IL-RMDE1K-120
Part Number: IL-RMDE1K-120
Product Classification: Lighting Control
Manufacturer: EM4, LLC
Description: 1000W REMOTE BALLAST 120V/240V
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Ingress Protection -
  • Circuit -
  • Voltage - Supply 120VAC
  • Operating Temperature 0°C ~ 35°C