IGT2731M130
IGT2731M130
Part Number: IGT2731M130
Product Classification: RF FETs, MOSFETs
Manufacturer: Integra Technologies Inc.
Description: RF MOSFET HEMT 50V PL44A1
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Voltage - Rated 16 V
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Current Rating (Amps) -
  • Gain 16dB
  • Noise Figure -
  • Configuration N-Channel
  • Voltage - Test 50 V
  • Current - Test 25 mA
  • Power - Output 130W
  • Technology HEMT
  • Frequency 2.7GHz ~ 3.1GHz