IGN1214L500B
IGN1214L500B
Part Number: IGN1214L500B
Product Classification: RF FETs, MOSFETs
Manufacturer: Integra Technologies Inc.
Description: RF MOSFET HEMT 50V PL95A1
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Gain 15dB
  • Current Rating (Amps) -
  • Voltage - Rated 160 V
  • Noise Figure -
  • Voltage - Test 50 V
  • Frequency 1.2GHz ~ 1.4GHz
  • Current - Test 200 mA
  • Technology HEMT
  • Power - Output 650W