HSX-1T1006FE
HSX-1T1006FE
Part Number: HSX-1T1006FE
Product Classification: Through Hole Resistors
Manufacturer: Ohmite
Description: 100 MEG HERMETICALLY SEALED
  • Failure Rate -
  • Power (Watts) 1W
  • Tolerance ±1%
  • Temperature Coefficient 100ppm/°C
  • Operating Temperature -30°C ~ 75°C
  • Resistance 100 mOhms
  • Composition Ceramic
  • Features High Voltage, Moisture Resistant
  • Size / Dimension 0.201" Dia x 0.551" L (5.10mm x 14.00mm)