HS52-200MF
HS52-200MF
Part Number: HS52-200MF
Product Classification: Through Hole Resistors
Manufacturer: 3RLab, Inc.
Description: RES 200 MOHM 1% 3W AXIAL
  • Composition Thick Film
  • Power (Watts) 3W
  • Tolerance ±1%
  • Resistance 200 mOhms
  • Temperature Coefficient 75ppm/°C
  • Features Non-Inductive
  • Size / Dimension 0.315" Dia x 2.047" L (8.00mm x 52.00mm)
  • Operating Temperature -55°C ~ 195°C