HR200-W-M12
HR200-W-M12
Part Number: HR200-W-M12
Product Classification: Humidity, Moisture Sensors
Manufacturer: Roscid Technologies
Description: RH/TEMP SERIAL WALL MNT TRANS
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Supplier Device Package -
  • Mounting Type User Defined
  • Package / Case Probe
  • Sensitivity -
  • Voltage - Supply 12V ~ 28V
  • Sensor Type Humidity, Temperature
  • Humidity Range 0 ~ 100% RH
  • Output 4mA ~ 20mA
  • Accuracy ±0.5% RH
  • Operating Temperature -25°C ~ 200°C