HP75-72PS
HP75-72PS
Part Number: HP75-72PS
Product Classification: Fan Cords
Manufacturer: Gardtec Incorporated
Description: 72" FAN CORD W ON/OFF THUMB WHEE
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Wire Gauge -
  • Operating Temperature 105°C
  • Number of Conductors 2
  • Cord Type SPT-1
  • Length 72.0" (1.83m)
  • Fits Terminal Size -
  • Voltage Rating 300 V