HDP12-MD-BUSB-4
HDP12-MD-BUSB-4
Part Number: HDP12-MD-BUSB-4
Product Classification: AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Manufacturer: HDP Power
Description: AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
  • Operating Temperature 0°C ~ 50°C
  • Polarization -
  • No Load Power Consumption -
  • Cord Length -
  • Region Utilized International
  • Form Wall Mount (Class II)
  • Voltage - Output 5V
  • Power (Watts) 12 W
  • Applications ITE (Commercial), Medical
  • Current - Output (Max) 2.4A
  • Output Connector USB A Receptacle
  • Efficiency Level VI
  • Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
  • Input Connector Multi-Blade (Sold Separately)
  • Size / Dimension 2.37" L x 1.64" W x 0.73" H (60.3mm x 41.8mm x 18.5mm)