HAL3900DJ-2300
HAL3900DJ-2300
Part Number: HAL3900DJ-2300
Product Classification: Angle, Linear Position Measuring
Manufacturer: TDK-Micronas GmbH
Description: PROGRAMMABLE 3D SENSORS WITH STR
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Resistance 10 kOhms
  • Grade Automotive
  • Termination Style Gull Wing
  • Technology Hall Effect
  • Voltage - Supply 3V ~ 5.5V
  • Qualification AEC-Q100
  • Programmable -
  • Operating Temperature -40°C ~ 150°C