GTWQ043C3B00PWA
GTWQ043C3B00PWA
Part Number: GTWQ043C3B00PWA
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Noritake U.S.A., Inc.
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Dot Size -
  • Display Mode Transmissive
  • Display Type TFT - Color
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Controller Type -
  • Backlight LED
  • Dot Pitch -
  • Background Color White
  • Touchscreen Capacitive
  • Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm)
  • Viewing Area 95.04mm W x 53.86mm H