GSM4F33A
GSM4F33A
Part Number: GSM4F33A
Product Classification: TVS Diodes
Manufacturer: Good-Ark Semiconductor
Description: TVS, UNI-DIR, 400W, 33V, ESGA (S
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Grade -
  • Qualification -
  • Applications General Purpose
  • Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Type Zener
  • Unidirectional Channels 1
  • Power Line Protection No
  • Capacitance @ Frequency -
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
  • Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
  • Power - Peak Pulse 400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A