GSK048A12
GSK048A12
Part Number: GSK048A12
Product Classification: AC DC Converters
Manufacturer: Brightworks Technology, Inc
Description: 12V Embedded AC/DC
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Type Open Frame
  • Applications ITE (Commercial)
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Number of Outputs 1
  • Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 2 -
  • Voltage - Output 3 -
  • Voltage - Output 4 -
  • Approval Agency -
  • Voltage - Output 1 12V
  • Efficiency 90%
  • Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
  • Features OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Standard Number 62368-1
  • Size / Dimension 2.00" L x 3.00" W x 0.90" H (50.8mm x 76.2mm x 23.6mm)