GSK020A48
GSK020A48
Part Number: GSK020A48
Product Classification: AC DC Converters
Manufacturer: Brightworks Technology, Inc
Description: 48V Embedded AC/DC
  • Weight -
  • Voltage - Output 1 48V
  • Package / Case 4-DIP Module
  • Power (Watts) 20 W
  • Efficiency 87%
  • Current - Output (Max) 420mA
  • Load Regulation ±0.5%
  • Line Regulation ±0.3%
  • Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
  • Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
  • Size / Dimension 1.93" L x 0.94" W x 0.71" H (49.0mm x 24.0mm x 18.0mm)