GS816118DGD-333I
GS816118DGD-333I
Part Number: GS816118DGD-333I
Product Classification: Memory
Manufacturer: GSI Technology Inc.
Description: IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FPBGA
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
  • Write Cycle Time - Word, Page -
  • Voltage - Supply 2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V
  • Memory Format SRAM
  • Memory Size 18Mbit
  • Memory Organization 1M x 18
  • Clock Frequency 333 MHz