GS8128236GD-333I
GS8128236GD-333I
Part Number: GS8128236GD-333I
Product Classification: Memory
Manufacturer: GSI Technology Inc.
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Programmable Not Verified
  • Memory Type Volatile
  • Memory Interface Parallel
  • Write Cycle Time - Word, Page -
  • Voltage - Supply 2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V
  • Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TJ)
  • Memory Format SRAM
  • Clock Frequency 333 MHz