GRM31MR72A224KA01K
GRM31MR72A224KA01K
Part Number: GRM31MR72A224KA01K
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Capacitance 0.22 µF
  • Voltage - Rated 100V