GRM21BD71A226ME44L
GRM21BD71A226ME44L
Part Number: GRM21BD71A226ME44L
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: CAP CER 22UF 10V X7T 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Capacitance 22 µF
  • Voltage - Rated 10V