GPIHI10ICDF68
GPIHI10ICDF68
Part Number: GPIHI10ICDF68
Manufacturer: GaNPower
Description: IC GaN Power 650V 10A DFN6x8
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Number of Outputs 1
  • Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Input Type Non-Inverting
  • Output Configuration High Side
  • Interface PWM
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 8V
  • Voltage - Load 650V